CENTRUM SZKOLENIA LOGISTYKI CENTRUM SZKOLENIA LOGISTYKI BIP
CENTRUM SZKOLENIA LOGISTYKI
AKTUALNOŚCI
WIZYTA DELEGACJI ZAGRANICZNEJ W CENTRUM
14.11.2018
13 listopada 2018 r. Centrum odwiedzili przedstawiciele państw sojuszniczych w obserwacji ćwiczenia z wojskami pk. Anakonda-18.

 

 

Dyrektor biura do spraw proobronnych wraz z goścmi z Litwy i Łotwyi złożyli wizytę w Centrum Szkolenia Logistyki.

Celem spotkania w Centrum była wymianan doświadczeń w systemie szkolenie organizacji proobronnych oraz specjalistów realizujących zadania w zakresie zabezpieczenia logistycznego Sił Zbrojnych.

 

Komendant Centrum płk Mariusz KALISZUK przedstawił w trakcie spotkania strukturę organizacyjną, przeznaczenie, zadania oraz kierunki rozwoju Centrum. W dalszej części wizyty Goście zapoznali się z sposobem kształcenia logistyków oraz bazą szkoleniową wykorzystywaną przez Cykl Budowy i Eksploatacji. Zobaczyć mogli pomoce dydaktyczne m.in: przekroje samochodów ciężarowych i osobowych (IVECO CARGO, HMMWV), transportera kołowego (KTO Rosomak), mechanizmy podzespołów silników i skrzyń biegów, tablice diagnostyczne.

 

Dużym zainteresowaniem wśród oglądających cieszył się silnik MTU (montowany w pojeździe Jelcz 442.32.) z trenażerem proceduralnym z poszerzoną rzeczywistością oraz przekrój armaty MK44 BUSHMASTER.


GALERIA ZDJĘĆ

kpt. Maciej Durma


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych